Zdrowie i uroda

„Uszkodzenia autoimmunologiczne” – dieta bezglutenowa, bez nabiału i cukru a choroby autoimmunologiczne

20 czerwca 2021 2 minuty czytania Justyna Czajkowska

Piękna pogoda i wakacyjny klimat zachęca do leżakowania czy bujania w hamaku. Przy okazji fajnie coś poczytać, a tak się składa, że mamy coś dobrego do polecenia.

Oto jedna z nowości na naszych półeczkach – książka “Uszkodzenia Autoimmunologiczne – ukryta przyczyna chorób” autorstwa eksperta w dziedzinie autoimmunologii – Tom’a O’Bryana.

Przesłanie tej książki to: nie gódź się z chorobą, dąż do znalezienia jej prawdziwej przyczyny, odwrócenia skutków i całkowitego wyeliminowania choroby.

To książka dla każdego, kto odczuwa:
– Przewlekłe zmęczenie
 Pogorszona koncentracja i pamięć, problemy z utrzymaniem uwagi czy tzw. mgła mózgowa
 Bóle stawów, mięśni i pleców
 Depresja
 Mrowienie i drętwienie kończyn
 Wzdęcia i dyskomfort po jedzeniu
 Zimne dłonie i stopy
 Wysypki
lub po prostu czuje, że “coś jest nie do końca w porządku”. Choć pierwsze odczuwalne symptomy wielu chorób nie są bardzo uciążliwe, nie powinno się ich bagatelizować czy tłumaczyć wiekiem.

W “Uszkodzenia Autoimmunologiczne…” znajdziesz mnóstwo informacji o wpływie glutenu, cukru i nabiału na choroby autoimmunologiczne oraz ich symptomy.

Autor podkreśla, że często choroby tego typu nie zostają zdiagnozowane (lub trwa to latami), a leczone są jedynie symptomy. Oznacza to, że osób borykających się z problemami zdrowotnymi wywołanymi żywnością jest znacznie więcej niż by się wydawało.

Często choroba rozwija się “po cichu”, bo ekspozycja na produkty wywołujące reakcję autoimmunologiczną nie powodują charakterystycznych objawów, ale stopniowo atakuje “słabe ogniwa łańcucha” (tak autor określa słabsze punkty, które z różnych powodów są bardziej narażone na choroby – genetyka, środowisko, styl życia i inne czynniki).

Fenomenalne jest to, że prawidłowo dostosowaną dietą w wielu wypadkach można diametralnie zmienić swoje zdrowie i nie „dolewać oliwy do ognia” – stanu zapalnego.

Doktor O’Bryan podaje wiele historii swoich pacjentów, w przypadku których dotarcie do źródła choroby pozwoliło na odzyskanie zdrowia i energii.
Być może książka podsunie potencjalne przyczyny gorszego samopoczucia, a na pewno zainspiruje do walki o zdrowie. Naprawdę warto przeczytać.
"Uszkodzenia autoimmunologiczne" książka
Książkę można bezpłatnie wypożyczyć w restauracji. Miłej lektury!